5 maja 2020 | Graal

Komunikat

Dotyczy produktu GRAAL Grillowane Filety z makreli z oliwą extra virgin oznaczone symbolem przekreślony kłos.

Niniejszy komunikat kierujemy w odpowiedzi na zapytania naszych Drogich Konsumentów z prośbą o wyjaśnienie czy produkt oznaczony symbolem przekreślony kłos i ze wskazaniem pod wykazem składników śladowych skażeń krzyżowych jakim jest m.in. glutenem jest produktem bezglutenowym.

TAK potwierdzamy, iż produkt z deklaracją na etykiecie jak wyżej jest produktem bezglutenowym. Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM WYKONAWCZYM KOMISJI (UE) NR 828/2014 z dnia 30 lipca 2014 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat nieobecności lub zmniejszonej zawartości glutenu w żywności sformułowanie „bezglutenowy” można stosować wyłącznie, jeśli dana żywność w postaci sprzedawanej konsumentowi końcowemu zawiera nie więcej niż 20 mg/kg glutenu. W myśl wyżej przywołanej definicji produkt ten wyprodukowany zostały w oparciu o technologie produkcji zapewniającą bezpieczeństwo zdrowotne w ramach obowiązujących nas przepisów prawa.

Z uwagi na powstałe wątpliwości w interpretacji statusu bezglutenowego produktu wynikających z treści komunikatów na etykiecie podjęte zostały przez nas kroki celem zmiany treści informacji przekazywanej w oznakowaniu wyżej wskazanego produktu.
Z uwagi jednak na długie terminy przydatności konserw rybnych część partii produkcyjnych tego produktu będzie nadal dostępna w obrocie do czasu wyczerpania zapasów w dystrybucji. Szacujemy, że najdłuższy termin dostępności produktów z omawianą treścią znakowania będzie do końca terminu przydatności najmłodszej serii produkcyjnej to jest do daty 31.08.2022.
Ufamy, że nasze wyjaśnienia uznane zostaną za wystarczające.

Za powstałą sytuacje uprzejmie Państwa przepraszamy!

Z wyrazami szacunku,

Zespół GRAAL S.A. Zakład Produkcyjny POLINORD

Wszelkie pytania lub wątpliwości proszę kierować na adres mailowy: naszeprodukty@graal.osomapps.com


Cofnij

Pozostałe aktualności

3 września 2020

Comfort food – zdrowe jedzenie na poprawę nastroju z Graal

Comfort food to jedzenie inspirowane wspomnieniami. Przywołuje wyjątkowe chwile i osoby, poprawia nastrój i dodaje energii. Czy comfort food może być zdrowe? Graal udowadnia, że tak!

czytaj więcej

12 sierpnia 2020

Szukaj ryb w wodnej zalewie

Bo rybka lubi pływać. I niekoniecznie w tłustej śmietanie czy oleju albo bardzo popularnym sosie pomidorowym. Ryby w wodnej zalewie, które pojawiły się w nowej linii produktów Graal, są zdrowsze i dają  większe możliwości eksperymentowania w kuchni. 

czytaj więcej

31 lipca 2020

Kucharze na nowo zachwycili się smakiem ryb z puszki

Kucharze uwielbiają odkrywać na nowo znane składniki. Ostatnio kulinarni trendsetterzy coraz częściej wskazują na rybę z puszki, jako sposób na szybkie, zdrowe i wygodne jedzenie. Wartości odżywcze świeżej ryby i ryby z puszki są podobne, co zgodnie podkreślają dietetycy. Dostępność ryb z puszki dużo większa. Ale i tak przecież chodzi o smak! A tutaj kluczem […]

czytaj więcej